GINA na 13. ročníku Světových hasičských her v Jižní Koreji

Reprezentace HZS ČR v TFA se zúčastnila ve dnech 10.9. - 17.9.2018 13. ročníku Světových hasičských her v Jižní Koreji a GINA byla u toho.

29. 10. 2018 3 min.

Reprezentace HZS ČR v TFA se zúčastnila ve dnech 10.9. - 17.9.2018 13. ročníku Světových hasičských her v Jižní Koreji. A nutno dodat, že se naši reprezentanti v konkurenci 7000 účastníků z 65 zemí rozhodně neztratili.

 

Vytrvalý déšť a velké množství vody nasáklé do figuríny a hadic, v takových podmínkách soutěžil Petr Moleš (HZS JMK), který přesto dokázal závod dokončit na celkovém  6.místě a GINA je jeho hrdým sponzorem. Tým české reprezentace (Brousil, Haderka, Kalvoda, Malenovský, Moleš, Plšek, Přecechtěl, Šín, Viej) se zúčastnil také závodu Tug of War – přetahování lanem a běhu na 5000m (Kouřík, Kubiš). Naši se přetahování zúčastnili po hlavním závodu v TFA. Ve velice přátelské atmosféře hasičů z celého světa si vybojovali zlatou medaili a potvrdili tak roli favorita, kdy Petr Moleš vybojoval tři zlaté medaile na Světových hasičských a policejních hrách 2017 v americkém Los Angeles.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Česká reprezentace se také zúčastnila silového trojboje, kde získal trenér Miroslav Šín z Moravskoslezského kraje zlatou medaili. Tato zlatá ulička pokračovala i dalšími disciplínami. v závodu běhu do schodů na 1km s převýšením 300m získala hned několik cenných kovů. Pavel Kouřík (HZS PLK) bronz, Vít Malenovský (HZS JMK) stříbro, David Kubiš (HZS JČK) zlato. Martin Plšek stříbro a Michal Přecechtěl stříbro (oba HZS OLK).

 

V dalších disciplínách do 30-ti let excelovali i Jan Haderka z HZS Zlínského kraje, který vybojoval stříbro a ve skupině do 35-ti let Vít Malenovský z HZS Jihomoravského kraje, který vybojoval v souboji s korejským šampionem bronzovou medaili.