Nejlepší speciální pořádková jednotka je z Ústeckého kraje

3. ročník mistrovství speciálních pořádkových jednotek má již svého vítěze a GINA Software byla opět u toho.

12. 9. 2018 6 min.

Ve dnech 5. a 6. září 2018 probíhal 3. ročník Policejního mistrovství speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018, jehož hlavním organizátorem bylo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje společně s Ředitelstvím služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR.

GINA Software je, díky své spolupráci s bezpečnostmími složkami, dlouhodobým partnerem akce. Stejně jako v předchozích ročnících se tak postarala o oficiální časomíru akce, zobrazení polohy týmů na trati, videostreaming z jednotlivých stanovišť do VIP sálu na výstavišti a tvorbu závěrečného videa ze cvičení.

Slavnostní zahájení na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích poctil svoji návštěvou ministr vnitra Jan Hamáček společně s policejním prezidentem genmjr. Tomášem Tuhým. Nad tímto prestižním soutěžním kláním převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč, kteří se také osobně pozdravili se všemi účastníky na zahájení mistrovství.

O vítězství se utkalo osm družstev. Spolu se čtyřmi českými policejními týmy soupeřili kolegové policisté z Polska, Bavorska, Slovenska a Saska. Po úvodním prologu na slalomovém kanálu v Roudnici nad Labem, který byl na programu první den závodů, musela osmičlenná družstva zvládnout, v co nejkratším čase, více jak dvacetikilometrový kilometrový pochod a zároveň plnit úkoly spojené s vysokou fyzickou námahou, orientací v terénu, první pomocí zraněné osobě, pátrání po osobě, činností na vodní ploše a s celou škálou speciálních úkolů shodných s činnostmi policistů zařazených ve speciálních pořádkových jednotkách.

Napínavé a velmi náročné soutěžní klání dokončilo všech osm družstev, ale pouze jen jedno družstvo mohlo zvednout nad hlavu vítězný pohár a vychutnat si tak svůj triumf. Absolutním vítězem se stal tým hostitelského kraje, tým speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Stříbrné medaile převzali z rukou ředitele závodu plk. Jaromíra Kníže a technického ředitele závodu plk. Martina Hrinka kolegové z polských Katowic. Bronzové medaile byly předány týmu speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

“Policisté speciálních pořádkových jednotek musí být ve službě fyzicky zdatní, psychicky odolní a mít týmového ducha, proto bylo mistrovství postaveno na disciplínách prověřujících zejména tyto uvedené vlastnosti. Všichni policisté dokázali veřejnosti, že uvedené vlastnosti mají a jsem na ně hrdý!” uvedl ředitel Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR plk. Martin Hrinko.

„Dovolte mi poděkovat všem za excelentní nasazení, všichni jste vítězové. Bylo mi ctí pro vás toto mistrovství uspořádat,“ těmito slovy ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje plk. Jaromír Kníže oficiálně ukončil 3. ročník Policejního mistrovství speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018.

 

 

 

 

za tiskouvou zprávu děkujeme mjr. Ing. Bc. Janě Slámové z KŘP Ústeckého kraje Policie České republiky