Představujeme GINA Lite 2

Po několika letech vývoje ve spolupráci s profesionálními i dobrovolnými hasičskými sbory po celé ČR představujeme novou verzi našeho výjezdového tabletu GINA Lite. Potřebou hasičů je kromě spolehlivosti a přehlednosti aplikace také její rychlost a podpora nejnovějších zařízení s Androidem 10 a 11.

3. 7. 2020 7 min.

Naše produkty se snažíme neustále inovovat a přinášet užitečné funkcionality, které hasičům pomohou v těch nejnáročnějších situacích a dokážou je rychle a bezpečně dovést na místo zásahu.  

Aplikace GINA Lite 2 proto přináší zcela nové uživatelské prostředí, které je založené na nejnovějších vývojových platformách. Přitom však zachovává všechny funkce původní aplikace GINA Lite včetně podpory starších zařízení, které běží na operačním systému Android 7 nebo novějším.  

Nový responzivní design umožní aplikaci využívat jak na výšku, tak i na šířku. Umožní tak využít více typů upevnění ve vozidle a usnadní tím i případnou práci s tabletem mimo vozidlo při libovolném uchopení tabletu.

Nové rozhraní si představíme dle klasické nabídky, která se nyní přesunula do spodní části aplikace.

 

Výjezdy

V záložce výjezdy je vždy zobrazen poslední nebo aktivní výjezd. Po jeho rozkliknutí se otevře detailní výpis k události, kde je kromě adresy zásahu zobrazen typ události, datum vytvoření a aktualizace, popis události a kontakt na osobu, které událost nahlásila. Číslo oznamovatele je možné z aplikace také rovnou vytočit a získat případně přesnější popis místa zásahu. Z detailu události je možné také ihned spustit navigaci na místo zásahu pomocí vaší vybrané navigační aplikace nebo zobrazit zprávy k události z operačního střediska.

Kromě zvukového alarmu při přijetí výjezdu je také vyvolána notifikace nad ikonou výjezdů, která informuje o novém výjezdu až do potvrzení přijetí události. Aktivní výjezd a jeho stručný popis je viditelný v horní liště aplikace nezávisle na zvoleném tabu.

Mapa

V záložce mapa jsou obsaženy hasičské mapové podklady, místo zásahu, vaše aktuální poloha a případné polohy dalších jednotek, se kterými na události spolupracujete společně s jejich volacími znaky. To usnadňuje koordinaci také pomůže přesněji lokalizovat místo zásahu. Kliknutím na místo události získáte detailnější popis události přímo z mapy.

Ovládací prvky na pravé straně mapy umožňují měnit mapové podklady a přepínat mezi nimi, vycentrovat mapu na vaši aktuální polohu anebo vycentrovat pohled na místo události.

Statusy

Pomocí záložky statusy lze odesílat aktuální stav na KOPIS. Aktuální status je vyznačen tmavě šedou barvou. Statusy, které lze stisknout jako následující jsou označeny modře. Pro změnu statusu je nutné několik sekund podržet tlačítko, které chcete stisknout, aby bylo zabráněno nechtěnému odeslání statusu.

Zprávy k události

Ke každé události lze získat detailní informace s časovou posloupností událostí týkajících se výjezdu (např. čas vystavení příkazu pro další jednotky, změna adresy a klasifikace události, apod.).

Další

Záložka další umožňuje zobrazit detailní informace o aplikaci a přepínat mezi režimem v reálném čase a historickým režimem. Pokud je aktivní režim v reálném čase, je zobrazován vždy pouze aktivní výjezd, aby byla práce s aplikace maximálně přehledná a efektivní. Pokud je režim v reálném čase vypnutý, aplikace zobrazuje v tabu a v mapě všechny výjezdy z historie vozidla.

 

Pokud se chcete dozvědět více o nové GINA Lite 2, neváhejte nás kontaktovat.

Více informací zjistíte také na produktové stránce nebo si prohlédněte nabídkový list.