Intervenční systém pro Hasičský Záchranný Sbor Švýcarska | GINA Software

Intervenční systém pro Hasičský Záchranný Sbor Švýcarska

Cílem projektu byl návrh intervenčního systému pro hasiče několika švýcarských kantonů, za účelem propojení s národním systémem 112, veliteli výjezdů a jednotlivými hasičskými jednotkami.

3 min.

Abstrakt

Cílem projektu byl návrh intervenčního systému pro hasiče několika švýcarských kantonů, jmenovitě pro Boelchen, Delta, Farnsburg, Homburg, Gelterkinden, Wenslingen Oltingen, Wintersingen, Wisenberg, Sissach, Monthey a Laufental za účelem propojení s národním systémem 112, veliteli výjezdů a jednotlivými hasičskými jednotkami.

Námi poskytnuté služby

• Analysis and design of the architecture for the establishment and operation of the service including connection to other Integrated Rescue System organizations

• Design, development, installation and maintenance of a system for creating and managing the rescue management system, including training of workers

 

• Technical and user support 24 hours a day

 Stav před realizací

Informace o výjezdu byly posádkám zasílány do pageru. O vyslání jednotek rozhodoval vždy velitel zásahu a stával se tímto i dispečerem. Jednotky disponovaly pouze těmi informacemi, které jim byly předány na pager před zásahem, bez možnosti využití podkladových map, navigace či jakýchkoliv jiných dat. Statusy činností byly odesílány pomocí vysílačky a velitel zásahu tak neměl přesný přehled o pohybu jednotlivých posádek.

Stav po realizaci

Velitel zásahu má kompletní přehled o situaci. Pomocí aplikace GINA Central vidí v reálném čase pohyb všech jednotek zásahu a může je tímto snadněji koordinovat. Při přijetí údálosti vybere jednotky, které se zásahu účastní a vyšle jim příkaz k výjezdu do výjezdového tabletu s aplikací GINA Tablet. Zasahující mohou využít plnou funkcionalitu GINA Tabletu, včetně navigace, mapových vrstev či datového skladu vlastních dokumentů. Jednotky mohou veliteli skrze Tablet také zasílat fotografie a ten tak může snadněji vyhodnotit případnou nutnost vyslání dalších jednotek, nebo jiných záchranných složek.

 

Data realizace

Země realizace: Švýcarsko

Rozmezí realizace: 2016-2017

Počet obyvatel využívající tísňový systém kantonů: 1 milion

Klient: Cantons of Switzerland

V provozu: nepřetržitě