Cyklón - jak se na něj připravit a efektivně se vypořádat s jeho následky? | GINA Software

Cyklón - jak se na něj připravit a efektivně se vypořádat s jeho následky?

Ničivý cyklón vážně zasáhl méně obydlenou oblast o rozloze 25 kilometrů čtverečních, obývanou přibližně 20 000 lidmi. Byly poškozeny budovy, popadané stromy blokují silnice, je narušena mobilní konektivita. Tucet týmů Českého červeného kříže spolu s týmy hasičské a záchranné služby jdou do terénu posoudit škody. Tradičně používají pero a papír k vyplňování dotazníků o škodách, ale rozsah katastrofy vyžaduje sofistikovanější přístup.

6 min.

Rychlé zhodnocení situace

Týmy jsou vybaveny aplikací GINA GO pro mobilní telefony. To jim umožňuje zasílat hlášení o škodách z terénu, poslat nouzový signál a sledovat ostatní týmy na mapě v reálném čase. Hlášení se ukládají do zařízení a odesílají se na server, jakmile to připojení umožňuje. Velitelské stanoviště zprávy okamžitě přijímá včetně geolokace a obrázky z místa události.

 

Efektivní koordinace

Velitel zásahu koordinuje týmy z velitelského stanoviště. Díky GINA Central ušetří značnou kapacitu na to, aby se týmů nemusel ptát na jejich stav a pozici. Vzhledem k obtížnému terénu používá vlastní aktuální offline mapové podklady, které mu byly poskytnuty místním úřadem. Velící tým dokáže rychle rozhodovat o přiřazení týmů do kritických oblastí a zároveň musí rychle reagovat na bezprostřední problémy.

 

Osobní bezpečí

Bezpečnost personálu zvyšuje vysoká úroveň situačního povědomí. Týmy mohou být přemisťovány podle aktuální mapy počasí zobrazené v GINA Central. Jakmile vidí, že se jeden tým delší dobu nepohybuje, snaží se ho kontaktovat. Pokud tým nadále neodpovídá, začíná nouzová operace. Tým poblíž je vyslán k místu, aby zjistil, že došlo k dopravní nehodě. Pouze díky živé mapě přišla pomoc dostatečně brzy a všichni pasažéři byli zachráněni.

 

Řízení problémů

Klíčem k úspěšné reakci na mimořádné události je důkladné sledování aktuální situace. Každé hlášení o poškození je považováno za problém, který je třeba vyřešit. Portál GINA poskytuje tabulkový pohled na shromážděná data informující o stavu problému a jeho vlastníkovi, což umožňuje spolupráci více entit. Každý řešený problém obsahuje historii změn a lze jej aktualizovat přímo pomocí mobilního telefonu. Tímto způsobem je zajištěno, že všechny problémy budou řešeny včas.

 

POUŽITÁ ŘEŠENÍ

KLÍČOVÉ BENEFITY

 

Konkurenční VÝHODY

 

VYBRANÉ REFERENCE