Záložní dispečink pro Záchrannou službu České Republiky | GINA Software

Záložní dispečink pro Záchrannou službu České Republiky

Cílem projektu bylo navrhnout a vytvořit záložní prostředí pro fungování systému Záchranné služby České republiky, včetně mezikrajského fungování, které splňuje normy definované zákonem v případě, kdy je standardní tísňový systém (155) mimo provoz.

4 min.

Abstrakt

Cílem projektu bylo navrhnout a vytvořit záložní prostředí pro fungování systému Záchranné služby České republiky, včetně mezikrajského fungování, které splňuje normy definované zákonem v případě, kdy je standardní tísňový systém (155) mimo provoz. Tento projekt zajišťuje komplexní systém přijetí události a vyslání posádky Záchranné služby s její koordinací.

Poskytnuté služby

·      Analýza architektury systému a návrh systému fungujícího mezi platformami jednotlivých organizací, které jsou součástí integrovaného záchranného systému

·      Návrh, vývoj, instalace a údržba systému pro zadávání a odbavování systému řízení záchranných složek včetně tréninku pracovníků

·      Zajištění spolehlivého fungování systému 155 v případě výpadku

·      Technická a uživatelská podpora 24 hodin denně

 

Realizace

Záchranné služby musí mít ze zákona záložní systém, který přebírá funkce standartního systému v případě jeho poruchy nebo výpadku. Systém musí také pokrývat situace, kdy je nutné přenést větší počet pracovníků záchranných složek přímo do terénu, efektivně je zde koordinovat a vytvořit tak mobilní operační středisko. GINA Záložní dispečink tedy umí vytvořit událost na základě telefonního hovoru. K dané události lze přiřadit jednu, nebo více jednotek, které jsou přehledně vizualizovány na mapě. Je možné měnit statusy jednotlivých posádek a sledovat jejich aktuální stav, nebo vyhledávat adresy kdekoliv v ČR, na které má být daná jednotka vyslána. Řešení pokrývá kompletní proces správy tísňové události a to vše navíc v kompaktním a mobilním provedení fungujícím na tabletech s operačním systémem Android.  

 

Data realizace

Země realizace: Česká republika

Rozmezí realizace: 2015-2017

Počet obyvatel využívající tísňový systém: 2.251 milionu (Jihomoravský, Olomoucký a Liberecký kraj)

Klient: Jihomoravský, Olomoucký a Liberecký kraj

Počet hovorů: 250 000 za rok (více než 700 za den)

V provozu: nepřetržitě